Liitu uudiskirjaga

DECOUPAGE

Decoupage tehnika laastu peal.

 

Decoupage on loominguline, dekoratiivne ja ajatu kunst, mis tekkis Veneetsias umbes 300 aastat tagasi. Sõna decoupage tuleneb prantsuse keelsest sõnast decouper, mis tähendab lõikamist. Decoupage on kunsti vorm, kus kaunistatakse pindu paberväljalõigetega.

 

 

Järgnevalt näitame, kuidas kaunistada decoupage tehnikaga laastu.

 

Kõigepealt tuleb valitud laast lihvida liivapaberiga siledaks. Seejärel värvi taust meelepärase värviga ning jäta kuivama.

Lõika välja valitud motiiv kaunistamaks laastu. Lõikamiseks võib kasutada ka kääre,kuid kipsinoaga on kergem lõigata keerulisemaid kohti. Seejärel läheb vaja tavalist paberit, et välja lõigatud motiivist teha shabloon. Tee shabloon paar millimeetrit väiksem kui originaalpilt.

 

 

decopage       decopage   decopage    decopage  decopage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shablooni kasutame, et paremini ilmestada tausta. Selleks oleme kasutanud pigmentvärvi ning sideainet. Sega valitud värvid kokku vahekorras 1:3. Pigmentvärvi sega korraga kokku ainult nii palju kui ühe töö jaoks vaja on, sest segatuna sideainega hakkab see kiirelt kuivama. Rohkem infot pigmentide segamise kohta leiate tooteinfost.  Pane shabloon laastu peale (kuhu soovid hiljem pildi kleepida). Hoia seda näppudega kinni ning tupsuta sobivate värvidega shablooni ääri. Tupsutamiseks sobib svamm. Jälgige, et svamm liiga märg ei oleks. Vajadusel lasta üleliigne vedelik kuivatuspaberi sisse imbuda. Seejärel eemalda shabloon ja lase värvil kuivada.

 

 

 

 

 

  decopage   decopage         decopage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kui värv on kuivanud aseta pilt õigele kohale. Pildi liimimiseks kasutame decoupage liimi.  Kanna liim pintsliga peale ning aseta pilt ettevaatlikult omale kohale. Kui pilt on korralikult peal lase liimil kuivada. Kõige lõpuks kata pind lakiga. Mida rohkem laki kihte paned, seda tasapinnalisem pilt tuleb.

 

 

 

 

 

 

 

 

decopage   decopage   decopage   decopage  decopage   decopage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja lõpptulemuseks on valminud kaunis pilt laastul, mis sobib ka kingituseks.

 

 

 

 

 

                                                    decopage